Polskie Forum MECCG

...czyli tam i z powrotem, by Bilbo Baggins :)
Teraz jest Wt gru 11, 2018 13:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 15, 2017 12:34 
Warrior/Ranger/Sage

Muad'Dib napisał(a):
Przed grą układamy je na podobne kupki i chodzimy w koło stołu ciągnąc z nich karty aż uzbieramy liczbę taką jaką mamy w starterach i boosterach.

Co to znaczy na podobne kupki ?? Frakcje, sprzymierzeńcy przedmioyt, etc. Czy jakiś inny sposób podziału na podobne kupki ?

Traktuje tradycyjny sealed jako bardzo powolne uzupełnianie kolekcji, więc osobiście trochę jestem do niego przywiązany, ale faktycznie pewnie kiedyś wszelkie źródła wyschną i trzeba będzie zmienić podejście.

PostNapisane: So kwi 15, 2017 15:07 
Warrior/Ranger/Sage

Kurcze, gość wygląda na 80, lepiej sie pospieszyć z pytaniami ;)

PostNapisane: So kwi 15, 2017 21:44 
Shadow of the East

root napisał(a):

Co to znaczy na podobne kupki ?? Frakcje, sprzymierzeńcy przedmioyt, etc. Czy jakiś inny sposób podziału na podobne kupki ?

Traktuje tradycyjny sealed jako bardzo powolne uzupełnianie kolekcji, więc osobiście trochę jestem do niego przywiązany, ale faktycznie pewnie kiedyś wszelkie źródła wyschną i trzeba będzie zmienić podejście.

Nie, przyjmijmy, że bierzemy seta the Wizards, szuflujemy go w te i wewte aż powstaje nieuporządkowany mix kart. Potem go dzielimy na powiedzmy 10 kupek po ~ 30 kart. I tak dociągamy ich aż dozbieramy do takiej samej ilości jak powinniśmy mieć w starterze. To jest taka "symulacja" boosterów oraz starterów tylko kompletnie wymieszana, bez podziału na tyle commonów, tyle uncommonów oraz tyle rarów. Tylko nie wiem jakie są generalnie proporcje kart w tym pudełku, żeby jednak wszystkim w miarę po równo się trafiły karty ;) Ale nikt nie narzekał, każdy coś tam wylosował do grania i partie były całkiem zawzięte.

Wiadomo, że to nie to samo co sealed ale jest również ciekawie ;)

Jaded napisał(a):
Kurcze, gość wygląda na 80, lepiej sie pospieszyć z pytaniami ;)

Coleman ma chyba trochę problemów zdrowotnych, min z kręgosłupem więc dlatego wygląda starzej ;) Ale ~ 60 to nie taki zły jeszcze wiek ;)

WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

PostNapisane: Cz mar 15, 2018 15:58 
Shadow of the East

Kolejny rok, kolejny Lure za mną. Tym razem wyjazd ciut krótszy, na miejscu byłem od piątku, właściwie z marszu od razu wziąłem udział. Zdążyłem rzucić plecak do pokoju i już trzeba było startować z hero sealed. Zestaw kart miałem przedziwny, wszystkie przedmioty to były hoard itemy. Na szczęścia udało mi się skleić ciekawe kombo. Enruned Shield, który zagrywałem pierwszy, potem wchodziłem na site, Bounty on the Hoard i kolejny przedmiot itd. W ten sposób w The Lonely Mountain wprowadzałem 3 przedmioty do gry :D Niestety, oprócz tego komba, nic pamiętam z tego turnieju.

Sobota tradycyjnie zaczynała się od GO. Niestety nie mam za wiele do opowiadania na temat tych partii. Były 4 rundy, pierwszą przegrałem 0-6, potem dwie kolejne wygrałem 6-0 a w ostatniej rzuty miałem tak gówniane (co najwyżej 4), że w trzeciej turze poddałem partię. Może to też wynikało z faktu, że tracę serce do tego formatu, nie za bardzo chce mi się go grać już. Pojawiają się jeszcze jakieś oryginalne decki także to nie chodzi o monotonię. Ale raczej o fakt różnych interpretacji albo pewnych zagrań. Przykładowo ubiłem fallenowi Bilba, na koniec gry ma z niego +1 punkt. Nie chciało mi się kłócić ale mam wrażenie, że jest to zła interpretacja. Wg instrukcji WH, każda karta dająca punkty jest warta dla FW przynajmniej 1MP. Ale to się kłóci z tekstem karty, że Bilbo (czy kilka innych postaci) daję punktu ujemne, jeśli zginą. W grach karcianych jest generalnie zasad, że jeśli karta się kłóci z instrukcją to jej tekst ma pierwszeństwo. W tym przypadku odwrócono kota ogonem.
Dodatkowo Hiszpanie przyjeżdżają z dziwnymi taliami na Jedynego. Zaczynają bez drużyny startowej i czekają na jedną, finalną turę, gdzie zajeżdżają na Mount Doom i robią Jedynego. 2 lata temu jeden gracz wygrał w ten sposób a w tym roku inny został powstrzymany w ostatniej chwili, przegrał dopiero ostatnią grę.
Na otarcie łez miałem swojego ulubionego minion sealda. Super partie, super karty. Z Heinerem w ostatniej kolejce walczyliśmy o zwycięstwo, ciężka gra, na początku partii wykosił mi połowię drużyny, myślałem, że jest pozamiatane. Ale to jest sealed :D Udało mi się jakoś pozbierać, zagrać frakcję a RW pojechał do Sarn Goriwing gdzie znalazł High-helm a potem wilka przyjaciela :) Potem odpaliłem piękne kombo, które dostałem w sealed - Elf-lord + Chill Them with Fear i główna kompania Heinera poszła gryźć piach :)

W niedzielę wziąłem udział ponownie w pool sealed. Fajne karty dostałem, wszystkie gry wygrałem, niestety niewystarczająco. W ostatniej kolejce jakiś gracz za nami wygrał 6-0 i przeskoczył mnie o jeden pkt w klasyfikacji. Sam bym wygrał 6-0 gdyby kostki mnie lubiły choć trochę. Aragorn spadł na korupcji 3cc a Elrond całą grę miał na sobie 5-6cc, co turę rzucał i za nic nie chciał zejść.

W tym roku Colman Charlton ponownie nawiedział Lure'a. Przywiózł trochę materiałów promocyjnych, jakieś plakaty, materiały prasowe i sporo ręcznych zapisków.

Sam jestem super zadowolony bo udało mi się zdobyć dwie pary kostek, których od dawna szukałem. Czerwone z białymi oczkami oraz złote, małe (16mm). Jeszcze jakieś tam fanty kolekcjonerskie mam. W wolnej chwili pstryknę fotki i wrzucę tutaj.

Jeszcze dwa lata i wrócę z czapką, którą dostaje każdy, kto przyjeżdża 10-ty raz :)

PostNapisane: Pt mar 16, 2018 21:17 
Warrior/Ranger/Sage

Raz jeszcze gratulacje Pawle, za kolejny raz kiedy reprezentujesz Ojczyznę na Lurze!

Muad'Dib napisał(a):
Niestety, oprócz tego komba, nic pamiętam z tego turnieju
To musiał być niezły drinking game ;)

Muad'Dib napisał(a):
ubiłem fallenowi Bilba, na koniec gry ma z niego +1 punkt
Ależ to durne...

A masz autograf Colemana Charltona na jakiejś zarąbistej karcie czy czymś innym ekstra?

PostNapisane: So mar 17, 2018 13:32 
Shadow of the East

Vandrer napisał(a):
A masz autograf Colemana Charltona na jakiejś zarąbistej karcie czy czymś innym ekstra?

Niestety nie. Tak miło mi się spędza z nim czas, gadamy, gramy w jakieś karcianki, że zapomniałem o takich "pierdołach" :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]