Polskie Forum MECCG
http://meccg.tolkien.com.pl/forum/

Przyszłość MECCG w Polsce - ilu deckowa rozgrywka
http://meccg.tolkien.com.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=1316
Strona 1 z 1

Autor:  Ciachu [ Cz sie 23, 2012 0:28 ]
Tytuł:  Przyszłość MECCG w Polsce - ilu deckowa rozgrywka

Następna ankieta - proszę o odpowiedzi na temat preferowanych przez Was partii, czy mają to być gry 1-deck, czy 2-deck. A może jakieś kombinacje?


Ja zagłosowałem za ostatnią opcją: 2-deck game z wymiennymi taliami na różne alingmenty

Autor:  Muad'Dib [ Cz sie 23, 2012 8:45 ]
Tytuł: 

Zdecydowanie jestem za 2-deck ze zmianami talii. 1-deck game czy jedna talia na wszystkich to wg mnie zubożanie tej gry. A to, że ja zrobię 2 różne decki nie szkodzi innej osobie zrobić jednej uniwersalnej. To tak naprawdę jest kwestia - mieć wybór czy go nie mieć. Narzucanie uniwersalnej talii jest mało demokratyczne wg mnie ;) Kto chce niech robi, a jak kart brakuje to zawsze ktoś pomoże a poza tym wciąż jest temat proksów.

Autor:  Tworek [ Cz sie 23, 2012 8:54 ]
Tytuł: 

Zagłosowałem na 2deck ze zmianami. Raz, że pozwala to rozegrać bardziej epicką partię niż 1deck, a zmiany - dlatego, że sensowną talię hazardową działającą skutecznie i na Wizarda i na Miniona zrobić jest BARDZO ciężko (a nawet jeśli jest to możliwe , to wybór kart które do takiej talii się nadają jest mocno ograniczony ).

ps. a poza tym nie uważam, że konieczność 'wymieniania hazardów' między grami wydłuża rozgrywkę, bo i tak po każdej grze trzeba z talią robić porządek (sideboard, postacie itp). Ściąga z wydrukowaną listą hazardów vs Wizard i vs Minion rozwiązuje sprawę w 100%

Autor:  Efgard [ Cz sie 23, 2012 9:44 ]
Tytuł: 

Przy tej ankiecie miałem najwięcej wątpliwości. Generalnie optowałem za 1-deck game w ciągu 60 minut, ale chyba namówiliście mnie, że 2-deck game i 80 minut - raz, że nie wprowadza syndromu "nerwowych ruchów", bo czas się zaraz skończy, dwa, że deck może być bardziej rozbudowany, złożony.

Z tą epickością to bym nie przesadzał, bo 20 minut więcej to czasem są tylko po 2-3 dodatkowe tury gracza, więc różnicy zbyt wielkiej nie ma!

Poza tym może się zdarzyć, że uczestnicy grając czy 60 czy 80 min zagrają podobną liczbę tur, tylko rozgrywka 80 min. jest luźniejsza, spokojniejsza, a 60 min. szybsza, energiczniejsza.

Ostatecznie zagłosowałem za 2-deck game z możliwością zmian.

Autor:  Thorin [ Cz sie 23, 2012 16:37 ]
Tytuł: 

2 deck game i 2 różne decki

Autor:  Vandrer [ Pt sie 31, 2012 12:55 ]
Tytuł: 

Zdecydowanie 2-deck i możliwość zmiany talii w zależności od alignmentu przeciwnika - tak jest ciekawiej.

Autor:  balar [ Pt sie 31, 2012 15:54 ]
Tytuł: 

Wybrałem 2-deck game (mozliwość wymiany deka w zależnosci od alingmentu przeciwnika) chociaż nie pamiętam żebym kiedyś z tego korzystał :D

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/