Polskie Forum MECCG
http://meccg.tolkien.com.pl/forum/

Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016
http://meccg.tolkien.com.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=1548
Strona 1 z 1

Autor:  Muad'Dib [ Śr paź 05, 2016 12:57 ]
Tytuł:  Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Panowie,

Veni, vidi and almost vici. Tak można podsumować moją wyprawę do Szwajcarii. Jak niektórym wspominałem, mistrzostwa odbyły się w Tolkienowskim Muzeum, które powstało 3 lata temu w miejscowości Jenins, niedaleko Zurichu, -> link. Ponieważ koszty podróży bezpośrednio do Szwajcarii są kosmiczne to udało mi się znaleźć tanie połączenie do Kolonii, skąd wyruszyłem z Heinerem (niektórzy powinni go kojarzyć z Mistrzostw w Warszawie). W szczegóły dotyczące podróży nie będę się wdawał, poza stwierdzeniem, że niemieckie autostrady wcale nie są takie super ;)

Niestety na piątkowy drinking game się nie załapałem, dojechaliśmy dopiero na 23. To samo przydarzyło się innym, stąd udział wzięło tylko czterech graczy ;)

W sobotę rozegraliśmy tradycyjnie kwalifikacje. Ponieważ było nas 12 albo 14 (nie pamiętam dokładnie), odbyły się 4 rundy. Po rozegraniu wszystkich gier zakwalifikowałem się z pierwszego miejsca, mając 20TP. Wygrałem dwie gry 4-2 oraz dwie 6-0, w tym pokonałem wszystkich byłych mistrzów świata - Heinera, Marka Alfano oraz Patricka. Ten ostatni również awansował z drugiego miejsca. Stawkę uzupełniło dwóch graczy - Karsten oraz Roland.

W niedzielę zaczęliśmy od 9 rano. Patrick oraz Karsten postanowili zmienić decki (w trakcie kwalifikacji grali FW Radagastem). Roland, którego sukces zaskoczył, nie miał pola manewru. Ja postanowiłem również zagrać tym samym, zrobiłem tylko małe modyfikacje w swoich taliach. Patrick i Karsten postawili na jedną kartę i wzięli talie na Jedynego, Roland grał Mordor Shuffle, natomiast ja wziąłem fajczącego Balroga. Tak się spodziewałem, gra między mną a Patrickiem zdecydowała o zwycięstwie. Wytoczyłem przeciwko niemu ciężką batalię, oberwał deszczem orków (3x11, potem 3x16), Smaug Ahunt, Mordor in Arms, Rolled Down to the Sea x5. Ledwo się dowlókł do Mount Doom z jednym małym krasnoludem, Radagastem oraz rannym Faramirem oraz jednym pierścionkiem. Niestety to mu wystaczyło, wyrzucił na kościach 10 a potem korupcja, jak się spodziewałem, była praktycznie formalnością. Po zagraniu kart musiał wyrzucić więcej niż 2 lub 3, już nie pamiętam. Pozostałe gry wygrałem 6-0, Patrick wszędzie również zniczył Jedynego i zakończył Final Four z wynikiem 21 TP, ja miałem 12TP, Roland 6TP, Karsten 0TP.
W ten sposób, niestety, jeden rzut (wytestowanie Jedynego) zdecydował o tytule mistrza świata. Wystarczyłoby jedno więcej Rolled Down to the Sea i miałbym tytuł. Była na to szansa, w decku zostały mi 4 karty ale niestety nie dociągnąłem :( Z jednej strony to mój najlepszy wynik na Mistrzostwach do tej pory, z drugiej strony czuję wielki niedosyt, że tak niewiele zabrakło. To by było chyba na tyle, o muzeum, jak ktoś będzie chętny to może opowiem już za 2 tygodnie jak się spotkamy w Goszycach ;)

Tutaj możecie obejrzeć fotki -> link

Autor:  Efgard [ Cz paź 06, 2016 6:59 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Paweł, wielkie i szczere gratulacje!!! Jesteś naszym Lewandowskim, Kopernikiem i Marią Curie-Skłodowską w jedym! Eksportowym brandem! Rządzący tym krajem powinni Cię oznaczyć symbolem "Teraz Polska" i dawać Ci miesięcznie "1500+". Jeżeli jeszcze tego nie zrobili, to z ich strony wielkie niedopatrzenie!

Wynik rewelacyjny, miejscówka cudowna. Chciałoby się tam zamieszkać i żyć spokojnym hobbicim trybem! Zazdroszczę Ci, że dane było Ci grać w tak magicznym miejscu!

Jeszcze raz Gratuluję! 8)

P.S. I jak pomyślę, że takiego mistrza udało mi się kiedyś pokonać, to łezka mi się w oku kręci i sam się czuję jakiś lepszy! :D

Autor:  Vandrer [ Cz paź 06, 2016 8:21 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Czad! :D

No Paweł, Ty wiesz, że Ci gratuluję. Miejsca też, ale przede wszystkim tego, że się tam wybrałeś i, jak słusznie zauważył Efgard, godnie reprezentowałeś nasz przewspaniały Kraj :)

A powiedz, te obrazki z ilustracjami do kart to oryginały czy kopie?

Autor:  Muad'Dib [ Cz paź 06, 2016 10:14 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Dzięki za miłe słowa ;)

Vandrer napisał(a):
(...)A powiedz, te obrazki z ilustracjami do kart to oryginały czy kopie?


A myślisz, że marnowałbym swój i Wasz czas na oglądanie reprintów? :D Oczywiście, że to wszystko to oryginalne prace ;)

Autor:  Ciachu [ Cz paź 06, 2016 21:40 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Muad'Dib na prezydenta !!!

Autor:  root [ N paź 09, 2016 12:56 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

W nawiązaniu do naszej rozmowy na Centralnym to nie możesz w takiem razie jeszcze odstawić MECCG na bok. Cell do realizacji odsunąl się trochę w czasie, ale myślę że wyjdzie to na dobre braci MECCG !!!

Autor:  Zboku [ Cz paź 13, 2016 9:02 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Muzeum robi super wrażenie, choć cena za wejście, nawet zniżkowa (30 CHF) jest mocno zaporowa dla pariasów z Europy Wschodniej.

Ale - ten flipper LotR - na zdjęciach jest wyłączony. Ciekawe czy można było(by) na nim zagrać?

Autor:  Muad'Dib [ Cz paź 13, 2016 9:41 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Myślę, że dla większości jest zaporowa, poza Szwajcaramii. My płaciliśmy 15€ także jeszcze ujdzie. Fliper był wyłączony, nawet przez mi nie przeszło aby pytać o jego właczenie. Takie małe info, w galerii jest zdjęcie żyrandola. To nie jest zwykłe oświetlenie, pochodzi z jednego z domów Tolkiena ;)

Autor:  Zboku [ Cz paź 13, 2016 11:27 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Muad'Dib napisał(a):
(...) Fliper był wyłączony, nawet przez mi nie przeszło aby pytać o jego właczenie. (...)

Szkoda. Mógłbyś wtedy powiedzieć że zaliczyłeś Arwenę i to np. 3 razy z rzędu.

Autor:  Vandrer [ Pt paź 14, 2016 22:08 ]
Tytuł:  Re: Mistrzostwa Świata MECCG Jenins (Szwajcaria) 2016

Zboku napisał(a):
Szkoda. Mógłbyś wtedy powiedzieć że zaliczyłeś Arwenę i to np. 3 razy z rzędu.
Jaki nick, taki komentarz :wink:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/