Polskie Forum MECCG

...czyli tam i z powrotem, by Bilbo Baggins :)
Teraz jest N kwi 28, 2024 17:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: gra w sieci
PostNapisane: Wt mar 30, 2004 0:45 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 15:50
Posty: 907
Lokalizacja: Mount Doom
Swego czasu z kfiadkiem zastanawialismy sie czy niw ma jakiegos programu do gry w nasza ukochna karcianke po sieci. No i oczywiscie znalzo sie kilka, nawet kilkanscie. Jedne mneiejsze inne wieksze. Wszystkie sa jakby tu rzec takimi wirtualnymi stolami do gry, co oznacz ze nie kontroluja zadnych zasad czy porawnosci, wszystko musza robic gracze, ale grac sie da ;).
Mnie osobiscie najbardziej spodobal sie, nawet nie wiem jak to nazwac to nie jest program, tylko wlasciwie cos w rodzju portalu na ktorym mozna grac w rozne gry ktore wydal badz wydawal CCG Workshop. Jest tam oczywiscie MIDDLE-EARTH :D
Tu jest link do miesjsca gdzie sie pobiera program ktory umozliwia gre.
http://www.ccgworkshop.com/downloads.jsp
Jest to niemal idealne rozwiazanie, ma jednk mala wade - umozliwia gre tylko w 2 osoby :( Jeszcze jednym mankamentem jest to ze gra sie dosc wolno, przynjmniej ja odonioslem takie wrazenie, albo moza moje lacze akurat wolno pracowalo. Aha no i jeszcze jedno, na poczatek dostajemy 30 gier za darmo, potem niby trzeba dokupic specjalna karte. Sam program umozliwia juz obejrzenie sobie chociazby wszystkich kart i zawsze mozna zobaczyc jak wyglada jakas karta z dowolnego doatku i wogole
Kolejny programy jaki znalezlismy to (scisle mowiac kfiad znalaz ;) :
http://www.siscom.net/~mcollins/netmeccg/
jest toroche mniej zaawansowany, ale za to szybszy no i calkowicie darmowy.
No to tyle na temat grania w Meccg po sieci, moze kiedys jakis turniej sieciowy sie rozegra, albo przynjmniej jkies male potyczki, co by nie grac ciagle z tymi samymi osobami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 30, 2004 1:50 
Offline
Flame of Udűn

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 20:36
Posty: 154
Lokalizacja: Barad-dűr (Wa-wa:)
Całkiem ciekawy pomyśł z tą grą przez net... jakby co to mogę spróbować, chociaż nie grałem już od dosyć dawna i większości zasad już nie pamiętam :? . Ale myślę, że zdołam to nadrobić niedługo, ponieważ kupiłem na Allegro instrukcję do ME po polsku... swoją drogą podobno świetnie opracowana... No cóż zobaczymy co z tego wyjdzie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 01, 2004 0:07 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 31, 2004 0:01
Posty: 1876
Lokalizacja: Katowice
Asgaroth napisał(a):
Ale myślę, że zdołam to nadrobić niedługo, ponieważ kupiłem na Allegro instrukcję do ME po polsku... swoją drogą podobno świetnie opracowana... No cóż zobaczymy co z tego wyjdzie :D


Nieźle, ale są tam tylko zasady do ME:TW


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 15, 2004 15:09 
Offline
Wiedźma
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 13:58
Posty: 832
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie
znalazłem coś jeszcze innego - rzućcie okiem w wolnej chwili:
http://gccg.sourceforge.net/

(chwilowo są jakieś problemy z sourceforge, więc link może nie działać)

_________________
"...Ugluk sprang forwards, and with two swift strokes swept the heads off two of his opponents."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 15, 2004 16:41 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2004 13:40
Posty: 429
Lokalizacja: Warszawa
Moj brat ostatnio bardzo mocno testuje jakis program do gry online w METW i inne systemiki, podobno jest calkiem ok tylko ze potrafi strasznie lagowac. Jak wyciagne od niego info co to jest to wrzuce tutaj :).

_________________
Nobody tosses a dwarf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 16, 2004 12:06 
Offline
Ranger

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2004 11:54
Posty: 55
Lokalizacja: Kalisz
Ktos juz probowal grac ??? Pewnie tak. Moze ktos chce zagrac ... tylko dajcie mi chwilke na sprawdzenie programu i przypomnienie sobie zasad ;)) hehe ... daaaaawno juz nie gralem z pare lat bedzie :((( i teraz mam OCHOTE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 25, 2004 14:11 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
hej wam
gra przez net jest jak najbardziej mozliwa i wcale nie wychodzi zle
znam dwa programy kture moga do tego sluzyc, starszy: NetMECCG i nowszy GatlingEngine
na tym drugim mozna tez sobie pograc w 20 innych systemuw karcianych
NetMECCG bezposrednio laczy 2 graczy i dlatego program ten dziala bardzo szybko, nie wyglada jednak zbyt ladnie - same okna i tabelki, zero jakisjkolwiek grafiki chybe ze sciagnie sie z nety obrazki wszystkich kart i wrzyci do odpowoedniego katalogu
GatlingEngine z kolei laczy sie z serverem gdzie poza graniem mozna pogadac z wieloma ludzmi, program wyglad bardzo ladnie, kartami operuje sie za pomoca systemu "drag n' drop", minus - poniewaz poloczenie miedzy graczami nie jest bezposrednie tylko przechodzi przez server gra moze bys wolna, czasem bardzo - wszystko zalezy od lag'uw

prawda jest ze zaden z tych programuw nie umozliwia gry na wiecej niz 2 osoby ale nie jest prawda ze za GatlingEngine trzeba placic, po zarejestrowaniu sie dostajesz 15 gier na miesiac, niewykorzystane gry sa stracone ale zawsze na poczatku miesiaca ma sie 15 gier do wykorzystania - i to wszystko jest za darmo. Mozna placic zeby miec specjalne przywileje (nie wiem dokladnie jakie) i nie limitowana ilosc gier w miesiacu. Ponadto jezeli ktos poczuje sie szczegulnie twurczy mozna przeniesc na ten program dowolny inny system karciany lub stworzyc swuj walsny - trzeba tylko to uzgodnic z szefostwem

sam juz nie wiem co tu napisalem, jesli ktos ma jeszcze jakies watpliwosci smialo pytajcie a ja postaram sie odpowiedziec najlepiej jak potrafie

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 1:11 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:00
Posty: 1142
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Białej
Yo, mam propozycje do wszystkich chetnych. Propozycja jest taka: Wybieramy sobie opcje gry po sieci, tworzymy talie WG. POSIADANYCH PRZEZ SIEBIE KART i cioramy przez internet ;-) Kto sie pisze ?

Ja juz swoja talie wrzucilem do http://www.ccgworkshop.com/downloads.jsp , bo tylko to sensownie mi chodzi. Opcja gry przez http://gccg.sourceforge.net/ przynajmniej dla mnie zupelnie odpada (moja mala winda jakos nie chce wspolpracowac z tym programikiem)

Jak dla mnie to moze byc jedyna sensowna opcja zagrania od czasu do czasu z ludzmi z forum. Oczekuje komentarzy od was i zapraszam do ewentualnej rozgrywki.

_________________
Kiedy spać wszyscy poszli, w pościel lub na siano,
Gdy pogaszono światła, drzwi pozamykano,
Tom i Maggot usiedli, by wreszcie pogadać
O Kurhanach, o Wzgórzach i czy będzie padać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 1:31 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
szkoda ze GCCG ci nie chodzi bo tam naprawde niezle sie gra i mas zagranicznych ludzi jest
ccgworkshop sie nie zmienil od momentu gdy pisalem recenzje programów do gry przez net - jest potwornie wolny
ale jesliby kfiadeg zechcial zamiescic gdzie na forum linka zeby sciagnac sobie NetMECCg to bylibysmy ustawieni (nie do konca rozumiem jak to dziala ale tam laczymy sie przez IP i slyszalem ze nikturzy nie moga hostowac gier bo maja dziwnego provider'a sieci / zmienne/maskowane IP - ja gry hostowac moge co umozliwia granie ze mna lub z moim bratem Chrisem)

zwykla gra jedno-decko'owa do 25 MP zeby zwolac rade zajmuje od 3 do 5 godzin (zaleznie od szybkosci pisania nizebednych informacji i komentarzy i od ilosci sprzeczek o zasady)
jesli gramy przez ccgworkshop to czas rozgrywki moze sie nawet podwoic (zaleznie od tego jakie lagi mamy i trzeba sie liczyc z nieoczekiwanym rozlaczeniem)

PS
moja ostatnia faktyczna gra przez ccgworshop byla moze nawet 2 lata temu, program przeszedl pare przeróbek graficznych i konstrukcyjnych, podejzewam ze nadl jest wrazliwy na lagi, ale mozliwe ze stabilnosc gier sie polepszyla, pozatym MECCG na gccworkshop zawiera sporo bledów w tkstach róznych kart weic czasem trzeba sie wspierac spoilerami kart by sie upenic jak jest

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 1:39 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:00
Posty: 1142
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Białej
Sluchaj Haywayman, z GCCG mam taki problem, ze za bardzo nie wiem jak zmienic rozdzialke tego programu. Niestety mam lekko padajacy monitor i musze poslugiwac sie durna rozdziala 800x600 :-(
Z tego co sie zorientowalem to GCCG chodzi na 1024x768. Szukalem juz tego po roznych plikach, gdzies tam wystepowaly opcje typu "screen resolutnion: 1024x768", ale ich reczna zmiana na 800x600 nie przynosila efektu. A jak wiesz, ekranu z chodzacym programem nie da sie w zaden sposob zmaksymalizowac

_________________
Kiedy spać wszyscy poszli, w pościel lub na siano,
Gdy pogaszono światła, drzwi pozamykano,
Tom i Maggot usiedli, by wreszcie pogadać
O Kurhanach, o Wzgórzach i czy będzie padać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 2:13 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
eee tam to ty nie masz zadnego problemu :P
juz myslalem ze ci nie chce program dzialac czy cos a to tylko rozdzielczosc
oto przepis jak to rozwiazac:

robisz skrót do pliku uruchamiajacego i wchodzisz we wlasciwosci tego skrótu, w rubryce "Element Docelowy" nalezy dodac " --full" (bez cudzyslowu)
czyli jesli u mnie sciezka do elementu docelowego to:

F:\Gccg\Metw.bat

to aby rozdzielczosc okna GCCG byla dobrze ustawiona to zmienilem to na:

F:\Gccg\Metw.bat --full

i tyle
mozna tez zamiast full wpisac konkretne wymiary ale nie wiem jak to zrobic, pozatym opcja fullscreen jest wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 2:19 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:00
Posty: 1142
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Białej
Buahahaha dziala !!! W sumie sam do tego doszedlem i troszke innym sposobem niz proponowany przez Ciebie Haywayman, ale dziala hehehe. Czyli teraz mozna giercowac :-)

Co do hostowania, to wydaje mi sie ze ja takze posiadam taka mozliwosc. Stale IP + przekierowanie portow moga uczynic cuda ;-)

_________________
Kiedy spać wszyscy poszli, w pościel lub na siano,
Gdy pogaszono światła, drzwi pozamykano,
Tom i Maggot usiedli, by wreszcie pogadać
O Kurhanach, o Wzgórzach i czy będzie padać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 2:50 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
fantastycznie ze ci dziala
teraz to tylko kwestia umuwienia sie na gre

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 14:29 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 31, 2004 0:01
Posty: 1876
Lokalizacja: Katowice
A to z tego programu wzięły się skany kart w sieci! (albo na odwrót)
Mam jeden problem: nie ma umnie pliku metw.bat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 14:37 
Offline
Wiedźma
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 13:58
Posty: 832
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie
no Stachu, co ty.... a nie masz Install METW Cards.bat ?
i ja plik ściągałem z http://gccg.sourceforge.net/gccg_install.zip

(tak sie podnieciłem, że chyba też zacznę na dobre grać przez net!!!!)

_________________
"...Ugluk sprang forwards, and with two swift strokes swept the heads off two of his opponents."


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL