Polskie Forum MECCG

...czyli tam i z powrotem, by Bilbo Baggins :)
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 24, 2004 9:18 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 31, 2004 0:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Katowice
Ha! Co za zbieg okoliczności! Dowiedziałem się, że moja rodzina wyjeżdża na początku czerwca i będę miał chatę wolną przez kilka dni. Od razu pomyślałem o turnieju. Zaglądam na forum - a tu proszę, turniej już prawie zorganizowany! Mój dom świetnie się do organizowania turniejów nadaje, mogę też przenocować dowolną ilość uczestników - jest tylko jedna wada - mieszkam na peryferiach galaktyki (Kędzierzyn-Koźle) :) Zdaje się, że większość graczy mieszka w Polsce centralnej, więc Warszawa jest chyba bardziej sensowna. Oczywiście możemy stworzyć Region Południowy :).
Ktoś wspominał, że organizowałem turnieje - trochę w tym przesady, były to raczej kilkuosobowe spotkania prowadzone na zasadach turniejowych. Mimo to mam kilka wniosków:
- Lepiej jest, jeśli nie wiadomo kto kim gra
- dobrze jeśli gracze nie przebywają w jednym pomieszczeniu
- dobrze jeśli wyniki nie są ujawniane
Powyższe znacznie podnosi temperaturę rozgrywki.
Jasnym jest, że sędzia też chce grać, jednak kilka (zależnie od liczby uczestników) takich osób musi być - żeby autorytatywnie roztrzygać spory. Generalna zasada jest taka - jeśli obie strony pojedynku nie widzą problemu (nawet jeśli łamią zasady) to problem nie istnieje. Jednak w następnej turze może zaistnieć - wtedy argument "bo myśmy tak grali" traci ważność - spór rostrzyga sędzia. Jeśli okaże się, że sędzia popełnił błąd - wynik pozostaje ważny, można mu co najwyżej nakopać do dupy :)

Zasady turniejowe mam w języku polskim, na papierze. Wklepię je do kompa, ale w tygodniu, bo na weekend opuszczam mój home site :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 24, 2004 10:33 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2004 13:40
Posty: 429
Lokalizacja: Warszawa
Bede wdzieczny za przeslanie, porownalbym ze swoimi :D.

Jedna uwaga sedziemu mozna nakopac po turnieju, no chyba ze zdarzy uciec :P.

Jesli chodzi o pomieszczenie to pewnie jeszcze sie zobaczy ale to pewnie bedzie jakas klasa or sth.

Zgadzam sie co do ze nie powinno byc szczegolowego informowania kto kim gra, ale raczej trzeba bedzie zadeklarowac przed gra wizard/upadly/ringwright/balrog tak aby przeciwnik mogl skorygowac hazardy, to jest niestety dosc istotne, bardzo ciezko zlozyc talie ktora jest w stanie "ruszyc" kazda inna.

_________________
Nobody tosses a dwarf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 24, 2004 11:07 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 15:50
Posty: 905
Lokalizacja: Mount Doom
No tuz przed sama rozgrywka to zrozumiale, ja mam przynajmneij taka nadzieje, ze jak sie dowiem ze ktos gra barlogiem to bede mial jakas mozliwosc przekonstruowania mego deka - powiedzmy wymiany 10 hazardow lub cos w tym stylu, ale to juz chyba definiuja zasady turniejowe ?

_________________
"All that is gold does not glitter. Not all those who wander are lost..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 24, 2004 13:26 
Offline
Scout/Ranger/Sage/Diplomat
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 30, 2004 18:33
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Ja bym jednak w przypadku upadlych (tj. gier upadly na upadly) kazal powiedziec kim sie gra. Bo jesli zdarzy sie ze ci sami upadli graja ze soba to wygrywa ten ktory pierwszy zagra upadlego, tj. zero zabawy.
Proponowalbym wtedy zeby sedzia zmienil przeciwnikow.

_________________
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 26, 2004 22:35 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 31, 2004 0:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Katowice
Gyg napisał(a):
Ja bym jednak w przypadku upadlych (tj. gier upadly na upadly) kazal powiedziec kim sie gra. Bo jesli zdarzy sie ze ci sami upadli graja ze soba to wygrywa ten ktory pierwszy zagra upadlego, tj. zero zabawy.
Proponowalbym wtedy zeby sedzia zmienil przeciwnikow.

To dopiero jest adrenalina! (ale prawdopodobieństwo takiego zajścia jest małe)
Z tym niewyjawianiem chodziło mi o to by nie upubliczniać: przed grą trzeba przeciwnikowi przekazać pewne informacje


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL