Polskie Forum MECCG

...czyli tam i z powrotem, by Bilbo Baggins :)
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 2:10 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
Gyg i szilam juz to widzieli w realu, Ciachu w grze przez net wiec oficjalni juz odkryje ten pomysl

koncepcja wymaga agentów czyli nie dziala na minion'uw

Cytuj:
Inner Cunning
hazard - permanent-evnet or short-event
As a permanent-event, playable on a face-down agent who was brought into play this turn. When the agent is revealed, and if his home site is a Shadow-hold [S] or a Dark-hold [D], the site where he came into play (which is not represented by a card) may legally be any Shadow-hold [S] or a Dark-hold [D]. Discard when the agent is revealed. Alternatively, as a short-event, take any agent who has a home site that is a Shadow-hold [S] or Dark-hold [D] from your play deck into your hand (reveal it to opponent and reshuffle your play deck).


Cytuj:
Nobody's Friend
hazard - permanent-evnet or short-event
As a permanent-event, playable on a face-down agent who was brought into play this turn. When the agent is revealed, and if his home site is a Border-hold [B] or a Free-hold [F], the site where he came into play (which is not represented by a card) may legally be any Border-hold [B] or a Free-hold [F]. Discard when the agent is revealed. Alternatively, as a short-event, take any agent who has a home site that is a Free-hold [F] or Border-hold [B] from your play deck into your hand (reveal it to opponent and reshuffle your play deck).


zagrywamy to na naszego agent'a zeby mugl pojawic sie na dowolnym Border- lub Free-hold'zie (lub Shadow- lub Dark-hold'zie)
nastepnie gdy przeciwnik uda sie do odpowiedniego site'u zagrywamy na agenta To Get You Away

Cytuj:
To Get You Away
hazard - permanent-evnet
Tap an agent at target company's new site. Agent may attack (not counting against hazard limit) during the movement/hazard phase. Attacker chooses defending characters. A successful strike doesn't wound the defending character, instead the character is taken prisoner at one of the agent's home sites of the attacker's choice (regardless of site's location) and the agent returns to the same site. Rescue-attack: Same race as agent --- 3 strikes with 8 prowess.


jesli uda nam sie zrobic wiecej niz jeden strike to tym lepiej (Rank Upon Rank nie dziala na agentów niestety ale Chill Them with Fear pieknie dopala ataki elfickich, krasnoludzkich, dunadanskich i hobbickich agentów), inne sposoby na zwiekszenie ilosci strike'uw (bo o to głownie nam chodzi) to np Hoarmurath of Dir lub specjalne zdolnoci agentów (np. Eleriny)

im bardziej egzotyczny agent tym lepiej (czyli agent z jak najrzadziej uczeszczanym i najbardziej zadupiastym home site'em) bo komu sie bedzie chcialo leciec ratowac kogos np. z Iron Hill Dwarf-hold'u? a jak juz sie ktos zdecyduje na taka wycieczke to straci na dojsciu tam troche czasu

zabawe troche psuje Marvels Told i inne podbne karty które moga skasowac permanent-event'a którym jest karta do łapania (ale mozna ją skasowac i tak dopiero po rozegraniu calego ataku i zlapaniu juz kogos - nie mozna skasowac To Get You Away tuz po zagraniu, zanim sie zawalczy - efekt karty musi byc w pelni rozwiazany by móć rzucać na nia Marvels'a), ale i zdazymy oddelegowac postac (lub postacie) gdzies daleko
albo mozna zlapac postacie w jakies niebezpieczne miejsce (np. home site'em Golodhros'a jest Barad Dur...)[/quote]

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 8:40 
Offline
Pan na Rhosgobel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 30, 2004 8:12
Posty: 840
Lokalizacja: Rhosgobel
Jak z takiego więzienia można się uwolnic?!

_________________
Nie ufaj czarodziejom, bo są chytrzy i skorzy do gniewu.
Own BGG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 10:48 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 20, 2004 9:12
Posty: 994
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Też o czyms takim myślałem, ale w końcu nigdy nie zastosowałem. Zniechęca mnie trochę fakt, że wystaczy głupie DARK QUARRELS :x albo I KNOW MUCH ABOUT YOU :evil: i po kłopocie. Poza tym złapanie kogoś twardego nie jest łatwe, a przysłowiowego BOMBURA :P to raczej nikt nie będzie ratował. No i ryzyko, że damy zarobić :? przeciwnikowi 1-3 kill MP za agenta.
Z drugiej strony jak się uda to rzeczywiście jest kłopot :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 11:32 
Offline
Wiedźma
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 13:58
Posty: 832
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie
mnie się podoba :) mimo jakiś tam problemów przy zagrywaniu, fabularyzuje trochę zagrywkę i czyni ją ciekawą a przeciwnika znaleźć można z otwartą gębą a przynajmniej drapiącego się intensywnie po brodzie :)

uwalniasz agenta idąc do homesite gdzie on jest uwięziony, wchodzisz, robisz 3 strike z 8 prowess i masz już człowieka spowrotem w drużynie :)

_________________
"...Ugluk sprang forwards, and with two swift strokes swept the heads off two of his opponents."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 11:45 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 31, 2004 0:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Katowice
Kilka uwag:
1. Agent poza Home site nie jest taki twardy, więc użycie "Inner cunning" i "Nobody's friend" jest mocno opcjonalne
2.Według mnie agent wraca już po pierwszym strike - tak wynika z karty
3."To get you away" jako jedyna "atakująca" nie dodaje agentowi prowess, co zmniejsza szanse skutecznego zagrania
4. Właściwie chodzi o zagranie jednej karty - gdzie tu sztuka? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 12:00 
Offline
Scout/Ranger/Sage/Diplomat
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 30, 2004 18:33
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Talia dobra ale gra sie z nia baardzo dlugo. Zdecydowanie odradzam na turniej. Highwayman co chwila musial zagladac do instrukcji.
A liczenie co jest akcja i liczy sie jako hazard a co nie tez jest nielatwe.

_________________
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 13:15 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
"Inner cunning" i "Nobody's friend" maja tylko ulatwic atakowanie agentowi, zalozenie jest ze bedzie tez zakryty co mu zawsze dodaje +2 power'a (niewazne czy stoi w home site'cie czy nie), pozatym jak przeciwnik raz sie nadzieje na takiego agent na dowolnym Free- lub Border-hold'zie to gdy bedzie widzial jeszcze dwóch agentów na stole z "Nobody's friend" na nich bedzie sie dlugo zastanawial nim ruszy do takiego site'u
Dark Quarells kasuje atak agenta czlowieka, pomysl sie opiera na zastosowaniu Chill Them With Fear wiec ludzi nie uzywamy, a jesli chodzi o I Know Much about You to jak czesto widujecie ta karte w talii? ja nigdy jej nie widzialem
kluczowym trickiem jest zlapanie wiecej niz jednej postaci naraz i jestem przekonany ze przy dajmy na to 3 strike'ach nawet jesli juz pierwszy 'cos' zlapie to nastepne strike'i nie sa skasowane tylko nadal trzeba z nimi walczyc i mozna przegrac - a jak przegrasz to jestes zlapany
w spraiw power'a agentów jescze jedno slowo - równiez liczymy tu na Chill Them With Fear
a to ze trudno zlapac silne postacie i nie warto lapac slabych postaci - jasne na Bombura to bym sie nie polasil ale taki Oin czy Annalena to juz cos - daja 1 MP wiec po zlapaniu beda dawac -1 MP (czyli póki przeciwnik go nie uwolni to ma o 2 MP mniej niz przed atakiem), pozatym kiedy boimy sie lapac twardzieli wtedy celujemy w skill'e - ranger'uw (i nekamy River'ami) Sage'uw (juz nie bedzie nam przeciwnik bróździł Marvels'ami) itp

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 13:52 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 20, 2004 9:12
Posty: 994
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
|Highwayman| napisał(a):
a jesli chodzi o I Know Much about You to jak czesto widujecie ta karte w talii? ja nigdy jej nie widzialem


Ja mam zawsze :P

Za to nie mam ani jednej Chill Them With Fear. :(

Reasumując combo jest dość sympatyczne ale też nie jest to jakaś masakra. Jeśli ktoś gra na cancele to pewnie się wykpi, a jak gra twardzielami, to ma duże szanse obić agentowi mordę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 14:47 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:00
Posty: 1141
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Białej
Mala uwaga, bo jestem swiezo po oberwaniu combem Haywaymana. Pomysl naprawde jest sympatyczny, mimo tego iz juz dostalem nim w dupe musze pogratulowac Haywaymanowi koncepcji 8)

Hmmm w talii, ktora gralem z Haywaymanem mam sporo cancelow (Concealment, Dark Quarrels, Vanishment) i jak na zlosc w tej konkretnej turze nic nie doszlo na lapke :? Skubaniec zabral mi Aragorna (tak, tak, nawet takiemu twardzielowi sie dostalo), Annalene uratowal Noble Hound (ktory swoja droga tez poszedl do niewoli), a ostatnia postac - bodajze Alatar, wykpila sie dobrym rzutem. Oberwalem z 3 strike'ow, bo oczywisci Chill Them with Fear tez bylo na stole (strasznie wredna karta swoja droga).
W tej chwili Aragorn siedzi w Barad dur, samiusienki i pelen obaw, mnie szlak trafia, a Haywayman zbiera punkty... (dzis bedziemy konczyc partie).

Combo naprawde niezle, w szczegolnosci jak karty podchodza jak marzenie. Wtedy mozna zbierac ze stolu wlanse postacie i odpisywac stracone MP.

_________________
Kiedy spać wszyscy poszli, w pościel lub na siano,
Gdy pogaszono światła, drzwi pozamykano,
Tom i Maggot usiedli, by wreszcie pogadać
O Kurhanach, o Wzgórzach i czy będzie padać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 16:13 
Offline
Scout/Ranger/Sage/Diplomat
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 30, 2004 18:33
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Sposobem jest nie lazenie tylko po borderach i free. Nie ma chyba karty ktora by dawala jako homesite ruins and lairs. Co oznacza ze moje krasnoludy moga w miare bezpiecznie lazic.

_________________
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 16:46 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
ale jezeli masz agenta startujacego w dowolnym free- lub border-hold'zie to w w jednym ruchu mozesz dojsc na bardzo ruzne site'u (np mam jednoczesnie w swoim zasiegu wszytsko wokól Anduin Vales - bo agent moze siedziec u Beorna - i wokól Northern Rhovanion - bo agent moze siedziec w Dale - itp, itd)
fajna zabawa, jak sie juz obcykasz z zasadami agentów, ale prawie zupelnie nie skuteczna na minion'ów (że o Balrog'u i under-deep'ach nie wspomne), pozatym zeby trick byl w pelni skuteczny to potrzeba: agent'a (opcjonalnie z Nobody's Friend lub Inner Cunning) do tego Chill Them with Fear i To Get You Away - i caly ten misterny plan mozna skasowac jendym concealment'em, a twoje hazardy bez efektu leza na stole lub leca do discardu.... - wiec jak raz w ciagu calek gry uda sie to zrobic i zeby jeszcze faktycznie kogos zlapac, to to juz jest sukces

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 19:43 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 20, 2004 9:12
Posty: 994
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
|Highwayman| napisał(a):
...zeby trick byl w pelni skuteczny to potrzeba: agent'a (opcjonalnie z Nobody's Friend lub Inner Cunning) do tego Chill Them with Fear i To Get You Away - i caly ten misterny plan mozna skasowac jendym concealment'em...


Jakimś wyjściem jest włożenie do decku SEARCHING EYE. Nigdy tym nie gram, ale w tym przypadku może warto :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 20:04 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 30, 2004 21:26
Posty: 1716
Lokalizacja: Wałbrzych
To może jeszcze Sudden Fury do kompletu (nie działa na wszystkich agentów, ale Inner... i Nobody's... też nie).

_________________
Yes - the chances of anything coming from Mars are a million to one - he said.
The chances of anything coming from Mars are a million to one, but still they come.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 20:46 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 25, 2004 0:00
Posty: 1673
Lokalizacja: Warszawa
myślalem nad Sudden Fury ale nie wiem czy moge zagrac na jednego agenta i To Get You Away i Sudden Fury i zeby ich efekty sie skombowaly - wydaje mi sie ze nie mozna; pozatym nie miescily sie w talii wolalem dorzucic pare kart do influence'owania agentami

_________________
Going ever under dark,
Having the clouded sky above me -
And pale nothingness beneath me,
I see a light in the distant darkness,
It beckons me in and I accept its invitation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 20:49 
Offline
Warrior/Ranger/Sage
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 30, 2004 21:26
Posty: 1716
Lokalizacja: Wałbrzych
Czy warto, to sam nie wiem. Ale Sudden Fury jest zagrywane na site, więc można (nawet w rozgrywce przeciw minionom).

_________________
Yes - the chances of anything coming from Mars are a million to one - he said.
The chances of anything coming from Mars are a million to one, but still they come.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL